Gizlilik Politikası

Mera Suites müşterilerinden, ilgili mevzuat çerçevesinde zorunlu olarak alması gereken bilgiler yanında yalnızca, vermeyi hedeflediği en iyi hizmet ve ürünü sağlamak amacı ile gerekli olduğu düşündüğü bilgileri toplamaktadır. Müşteri bilgileri Mera Suites içerisinde sağlanan güvenlik şartları içerisinde gizlidir ve Mera Suites çalışanlarının ve görevlilerinin söz konusu müşteri bilgilerine erişimleri Mera Suites Politikaları çerçevesinde düzenlenmiş olup; müşteri bilgileri mevzuatta belirtilen zorunluluk durumları haricinde hiç bir kişi ve kurum ile paylaşılamaz. Dışarıdan alınan hizmetlerde, hizmet alınan kuruluşlarla imzalanan sözleşmelerde mutlaka müşteri bilgilerinin gizliliğine ait madde bulunmakta ve hizmet alınan kuruluşlar ve çalışanlarının Mera Suites Politikaları çerçevesinde tesbit edilen gizlilik ve sır saklama kurallarına uymaları istenmektedir. Müşteri Bilgileri mahkemeler ve resmi kurumlar hariç sadece müşteri talepleri doğrultusunda diğer kurumlarla paylaşılabilir. Mera Suites tarafından bilgilendirme yapılması istenmediği durumda +90 212 801 08 45 numarlı telefondan bu talebin iletilmesi yeterli olacaktır. Mera Suites, ilgili mevzuat çerçevesinde müşteri bilgilerinin gizliliğini temin etmek kaydıyla, güveninize saygı duyduğu belirtir.

Toplanılan Kişisel Bilgiler

Her karşılaşma noktasında veya konukla iletişime geçilen her yerde kişisel bilgi toplanabilir. Bizimle paylaşmayı seçebileceğiniz başka bilgilere ek olarak, bu kişisel bilgiler aşağıdaki bölümleri içerebilir: Ad, Soyad, İletişim Bilgileri, Doğum Tarihi, Tercih Edilen İletişim Yöntemleri, Unvan, Adres, Kredi Kartı Bilgileri, Uçuş ve Seyahat Programı, Geliş Gidiş Tarihi, Oda Tercihleri, Havayolu ve Araba Kiralama Paketlerine Ait Bilgiler.

Toplanan Kişisel Bilgilerin Kullanımı

Kişisel bilgiler, Mera Suites’ten talep edilen hizmetleri sağlamak ve aşağıdaki işlemleri kolaylaştırmak için kullanılır:
Rezervasyonlar; Mera Suites web sitesinden yapılan satın alma işlemleri; uçak bileti rezervasyonları, rehberlik hizmetleri, araba kiralama işlemleri ve diğer işlemler. Kişisel bilgileri aynı zamanda toplantı ve etkinlik planlama hakkında bilgi sağlamak ve idari amaçlar için kullanılır. Ek olarak bu bilgiler aşağıdaki amaçları gerçekleştirmek için kullanılabilir: Mera Suites’in hizmetlerini geliştirmek; yüksek düzeyde bir konukseverlik göstermek ve sitenin ilgi çekmesini sağlamak. Bu bilgiler, size bültenleri, promosyonları ve özel ürünleri göndermek ve çevrimiçi anketler, piyangolar, çekilişler ya da e-posta, telefon veya posta yoluyla başka yarışmalar düzenlemek için de kullanılır.

Kişisel Olmayan Bilgiler

Bu site ziyaret edildiğinde ve bu siteyle etkileşime geçildiğinde Mera Suites hizmet sağlamak için sözleşme yaptığı üçüncü taraflar kişisel olmayan bilgileri (örneğin, ziyaret edilen site sayfalarının listesi) toplayabilir. Pek çok başka sitenin yaptığı gibi, sitemiz de ilgi alanlarınıza uygun içerik sunmaya, rezervasyonlarınız ve taleplerinizi işleme koymaya ve/veya ziyaret biçimlerinizi analiz etmeye yardımcı olmak için “tanımlama bilgileri” veya diğer teknolojileri kullanmaktadır. Tanımlama bilgileri, kendi başlarına sizin bireysel kimliğinizi ifşa etmek için kullanılamazlar. Bu bilgi, sitemizi ziyaret ettiğinizde sunucularımızın sizi değil ama tarayıcınızı tanımlamasına yardımcı olur. Tanımlama bilgilerini bilgisayarınızdan kaldırmak isterseniz, tarayıcınızı (tanımlama bilgilerinin nasıl silineceğini öğrenmek için tarayıcınızın “yardım” menüsüne bakın) kullanarak bu bilgileri silebilirsiniz. Sitemizi ne zaman ziyaret ettiğinizi bilmek için, “piksel etiketleri”, “web beacon”, “temiz GIF'ler” veya benzer yöntemler (toplu olarak, “piksel etiketleri”) kullanarak veri toplayabiliriz. Piksel etiketleri sayesinde, sizin çevrimiçi deneyiminizi geliştirmek ve trafik biçimlerini (müşterilerin ziyaret zamanı ve sıklığı) anlamak için kullanılabilecek kişisel olmayan bilgiler veya toplu bilgiler (örneğin, alan adı, tarayıcı sürümü ve URL'niz) elde ederiz. Ayrıca, Sitelerde reklam hizmeti vermek için üçüncü taraf reklam şirketlerini de kullanabiliriz. Lütfen bu üçüncü taraf reklam verenlerin de, tarayıcınızın hangi reklamları gördüğü ve reklamlar verildiğinde hangi site sayfalarını görüntülediğinizi kaydetmek için başka yöntemlerin yanı sıra, tanımlama bilgileri, piksel etiketleri ve diğer teknolojileri kullanabileceğini unutmayın. Mera Suites, bu teknolojinin kullanımını ve sonuçta elde edilen bilgiyi kontrol etmediği gibi üçüncü tarafların eylemlerinden ve politikalarından da sorumlu değildir. Kişisel olmayan bilgiler bizzat sizi tanımlamadığı için, bu tip bilgileri herhangi bir amaç için kullanabilir veya açıklayabiliriz. Bazı durumlarda, kişisel olmayan bilgileri kişisel bilgilerle birleştirebiliriz (örneğin tanımlama bilgilerine e-posta adresleri koymak gibi). Kişisel olmayan herhangi bir bilgiyi kişisel bilgiyle birleştirirsek, birleşmiş haldeki bilgi, bizim tarafımızdan bu Politikaya uygun bir şekilde kişisel bilgi olarak değerlendirilecektir.

Üçüncü Taraf Web Sitelerine Bağlantılar

Sitemiz üçüncü taraf web sitelerine bağlantılar içerebilir. Lütfen, söz konusu üçüncü tarafların söz konusu veri ve bilgileri toplaması, kullanması, muhafaza etmesi, paylaşması veya açıklamasıyla ilgili hiçbir sorumluluğumuz bulunmadığını unutmayın. Üçüncü taraf sitelerine bilgi verirseniz, bu durumda o sitelerin gizlilik politikası ve hizmet hükümleri geçerli olacaktır. Kişisel bilgilerinizi vermeden önce, ziyaret ettiğiniz web sitelerinin gizlilik politikalarını okumanızı öneririz.

Kişisel Bilgilerin Korunması

Mera Suites, aşağıdakileri sağlamak için uygun önlemleri alacaktır: (i) toplanan kişisel bilgileri yetkisiz erişim, ifşaat, tahrif veya tahribe karşı korumak, ve (ii) kişisel bilgileri doğru ve güncel bir biçimde ve geçerli mevzuata uygun halde saklamak. Ayrıca, iştiraklerimizin ve hizmet sağlayıcılarımızın kişisel bilgilerinizin gizliliğini muhafaza etmek için gereken çabayı göstermelerini sağlamaya da çalışmaktayız. Çevrimiçi işlemler için, sitemiz aracılığıyla bize gönderdiğiniz kişisel bilgileri korumak için teknoloji kullanıyoruz. Ne yazık ki, hiçbir güvenlik sisteminin veya İnternet üzerinden veri aktarma sisteminin bütünüyle güvenli olduğu yolunda bir garanti verilemez. Kendinize ait bilgilerin gizliliğini korumak için, bize göndereceğiniz hiçbir e-postaya önemli kişisel bilgilerinizi eklememenizi öneririz. Lütfen, kredi kardı numarası veya herhangi bir önemli bilgileri bize e-posta yoluyla göndermeyin.